KURUMSAL

ATA KONAĞI

TARİHÇESİ

Konağımız, son Osmanlı mimarisi tarzında tahminen 1850’lerden sonra inşa edilmiş olup, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenerek korumaya alınmıştır. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde devletin ileri gelenlerinin konakladığı rivayet olunur. Konağımız üç katı kullanıma açık dört katlı bir binadır. Tarihi doku bozulmadan yenileme yapılmasından dolayı konağımızda farklı büyüklüklerde 6 oda, 2 hol ve 2 salon bulunmaktadır. Tamamen kullanılmaz, harabe haline gelmiş konağımız 2005-2006 yıllarında restore edilerek, tarihimize ve büyüklerimizin anısına saygı ifade eden Ata Konağı Restaurant olarak 23 Eylül 2006 yılında halkımızın hizmetine sunulmuştur.

ATA KONAĞI

İŞLETMESİ

     Konağın sahibi emekli Dr. Latif ATASEVER ve eşi Ecz. Neriman ATASEVER ’dir. Atasever ailesi sağlık sektöründe de faaliyet göstermektedir. Sağlığın bir parçası olan beslenme ve sosyal faaliyetlerin önemimi bildikleri için bu sektörde de konağı titizlikle işletmektedirler. Konağımızda iftar programları, kına, söz, nişan, mezuniyet kınası ve yemekleri, mevlüt, sünnet programları ve doğum günü organizasyonları yapılmaktadır. Konağımızda farklı büyüklüklerde 6 oda, 2 hol ve 2 salon bulunmaktadır.

     Yenilenen salonlarımız 180 ve 200 kişilik olup; ortadan birleştirildiğinde de 400 kişiye hizmet verebilmektedir. Salonlarımızda klima ve havalandırma sistemi mevcuttur. Salonlarımız da profesyonel  ses ve ışık sistemleri yer almakta olup mikrofon barkovizyon gibi toplantı ve sunumlarına uygun sistemler de yer almaktadır. Dernek ve kuruluşların da tercih ettiği bir yer olmaktayız.

     Profesyonel ekibimizle, hizmet ve servis kalitesinden ödün vermeden farklı bütçelere göre düzenli olarak yenilenen menülerimizle sizleri de konağımıza bekliyoruz. Konağımızda elektrik ve su kesintilerine karşı tam kapasiteli otomatik jeneratör ve su deposu da bulunmaktadır.